6 Ağustos 2011 Cumartesi

Ekonomi ve Atasözleri

Ekonomi ve Atasözleri
makale no:6 ekonomi ve atasözleri ; Yatırım yaparken şüphesiz ki insanlar birçok kaynak okur ve o kaynaktan yararlanırlar ama aslında gözümüzün önünde de bir çok kaynak mevcut bulunmaktadır. İşte bugün o kaynaklardan birinin farkına varacağız. Bu kaynak atasözleri evet yanlış okumadınız atasözleri. Atasözleri yılların birikimini günümüze taşırlar ve bizde bu birikimden faydalarınız. İşte onlar sadece birkaçı

Damlaya damlaya göl olur. : Evet her yatırım yaptığımızda yatırımlarımız ve paramız birike birike daha hızlı büyür işte bu atasözümüzde tam anlamıyla bunu anlatmaktadır.

Har vurup, harman savurma : Bu atasözümüzde de yatırımın önemi çok güzel anlatılmıştır eğer paramızı yarını düşünmeden harcarsak gün gelir ihtiyacımız olduğunda para bulamayabilir ve ya asla istediğimiz gibi paramızı biriktiremez büyütemeyiz sadece günü yaşarız.

İşten artmaz, dişten artar : Bu atasözünde de para biriktirmenin aslında kazanç yoluyla değil iradeyle amaçla olduğudur. Siz ne kadar para kazanırsanız kazanın eğer para biriktirmezseniz paranız birgün biter ve hiçbir birikiminiz elinizde kalmaz ve üzülürsünüz.

Gençlikte taş taşı, ihtiyarlıkta ye aşı : ve son olarakta size favorim olan yatırım atasözünü paylaşıyorum işte bu tam anlamıyla yatırım yapmanın önemini ve amacını anlatıyor eğer bugün yatırım yapmassak yarın da yaşlanıncada hatta ömrümüzün sonuna kadar çalışmak zorunda kalırız ama para biriktirir yatırım yaparsak ihtiyarlıkta belki daha da erken para sahibi olmanın keyfini sürebiliriz.

Evet bu yazıda da yatırım yapmanın önemi ve para biriktirme konularında aslında hepimizin bildiği ama bir çoğumuzun farkına varmadığı bir kaynağın farkına vardık. Bu makalemizde Ekonomi ve atasözleri . Hepinize bol kazançlı günler.

0 yorum:

Yorum Gönder